צו עיכוב יציאה מהארץ


סעד נפוץ בתיק גירושין

צו עיכוב יציאה מהארץ, נקרא גם סעד זמני ומטרתו למנוע יציאה מהארץ. הוא נפוץ מאוד בתיקי גירושין בהן יש חשש כי מי מהצדדים עלול לברוח לחו"ל, וזאת באמצע ההליכים המשפטיים בתיק, ובכך יותיר את האישה עגונה, וניתן גם במקרים בהם יש חשש לתשלום מזונות הילדים
כאשר בני זוג נמצאים בהליכי גירושין, האחוז שהם עושים זאת בהסכמה ובנועם הוא מזערי ורוב רובם של בני הזוג שהחליטו להתגרש, כבר סוחבים איתם כעסים, משקעים וגם תחושות נקם, ונוהגים זה בזה במאבקים והתנצחות על הזכויות שלהם, עם פירוק התא המשותף. 
צו עיכוב יציאה מהארץ יינתן בתיקי גירושין, בהם יש חשש כי לדוגמה הבעל לא רק רוצה לנסוע לטיול קטן לחו"ל אלא להיעלם, כי מבחינת היחסים העכורים בין הצדדים, הוא אכן "ישמח" להשאיר אותה עגונה, ואז אם מתקיים חשש מאוד,רצוי מאוד לפנות לעורך דין לענייני גירושין על מנת להוציא את הצו. 
הבקשה להוצאת צו זה יכולה להיעשות רק במעמד צד אחד, אך היא חייבת לכלול עילה מוצדקת להוצאת הצו. כל צו מניעה קיים בניתן להוציאו במסגרת הליכי גירושין חייב להיות מוגש לאחר הצגת עילה אמיתית ומוצדקת שבית המשפט יראה אותה ככזו, וכדי שאמינות מבקש הצווים לא תיפגע בעיני בית המשפט. 
עורך דין מנוסה יוכל "לסנן" מעבר לכעסים ולתחושת הנקם של אחד הצדדים, אם אכן הבקשה לקבלת צו עיכוב יציאה מהארץ לדוגמה היא מוצדקת ובקשתה לא נועדה, אלא רק כדי לפגוע בצד השני משום שצו זה הפוגע בחופש התנועה של האחר חייב להיות בעל עילה מוצקה, ואם לא תהיה לו עילה כזו, סביר להניח שבית המשפט גם יאשר את הוצאתו. צו עיכוב גם לילדים

הרבה פעמים לצערנו, הסכסוכים בין בני זוג בהליכי גירושין, כל כך טעונים ומלאי איבה שהם עלולים לגרום למי מהצדדים לבצע פעולה של הרחקת הילדים מהצד השני, וזאת ע"י יציאה מהארץ. 
אישה החוששת כי בעלה עלול לעשות מעשה כזה, או כאשר בעל חושש כי אשתו תיקח את הילדים לחו"ל ותרחיק אותו מהם, יכולים ואף חייבים לבקש צו עיכוב יציאה מהארץ על שם הקטינים ובכך למנוע את הרחקתם לחו"ל. צו זה נפוץ בתיקי גירושין ובעיקר כאשר לאחד מבני הזוג יש הורים או משפחה בחו"ל והצד השני חושש כי כוונתו של הצד השני היא אכן, לקחת את הילדים ולברוח איתם לחו"ל.
 

חשיבותו של עו"ד בתחום

כיוון שלעיתים בתיק גירושין כאמור, מדובר בבני זוג שמערכת היחסים ביניהם כל כך מעורערת, שלפעמים צווי בית המשפט עלולים לשמש להם רק "נשק" כדי לפגוע בצד השני, ואין עילה מוצקה לכל הצווים הללו, רצוי מאוד שלפני הוצאת צווים כלשהם יפנו לקבלת ייעוץ לעורך דין מומחה ומנוסה בתחום שיוכל גם למנוע מהם, בזבוז משאבים וכסף מיותרים על ניסיונות להוצאת  צווים, שבית המשפט לא יאשר את הוצאתם, באין עילה תומכת ומוצדקת להוצאתם.

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא