צו מניעה בתיק גירושין

קשה לפעמים להאמין עד כמה יכולים להפוך בני זוג נשואים לאויבים בנפש כאשר הם מחליטים לפרק את החבילה. אז נשכחים כל הזיכרונות, החוויות ואפילו הילדים, כאשר שני הצדדים נכנסים למלחמה מתישה כדי לזכות בנתח שלהם ברכוש, בבית, בחשבונות הבנק ועוד. 
עפ"י חוק איזון משאבים , שהחליף את הלכת השיתוף הקובעת כיצד יש לחלק את הרכוש בין בני הזוג בתיק גירושין ואשר נחקק ב-1974, זכאי כל צד מבני הזוג, למחצית מכלל הרכוש, ההון והנכסים שנצברו על ידם במהלך נישואיהם. אבל למרות שכל אחד מבני הזוג יודע שהחוק קבע חלוקה שוויונית ביניהם, כאשר היחסים מתערערים ולצד כלשהו יש כעסים, משקעים ותחושות נקם, הרבה פעמים הוא ינסה לגזול חלק מן הרכוש המשותף, כדי לצאת ברווח יותר גדול. 
כאשר יש חשש כלשהו של צד אחד, כי הצד השני עלול לבצע כל מיני פעולות שיפגעו בחלקו ברכוש המשותף, הדבר הכי נכון לעשות הוא לפנות לעורך דין מומחה בענייני גירושין, לפרוש לפניו את החששות ואם אכן, מדובר בחשש מוצדק לבקש צו מניעה שימנע מהצד האחר לבצע פעולות כלשהן ברכוש, בחשבונות הבנק וכו'. סעד זמני

צווי המניעה נקראים גם סעדים זמניים, ומכיוון שלהוצאת צווים כאלה יש השלכות מרחיקות לכת, רצוי מאוד כאמור לפנות לעורך דין מומחה ולהתייעץ איתו לגבי הוצאת הצווים משום שהעילה להוצאתם, חייבת להיות מוצדקת ולא רק עורבא פרח שכן, הוצאת צווי מניעה שלא בצדק, עלולה לערער את האמינות של מבקש הצו בבית המשפט, ולגרום לו לתדמית לא אמינה שעלולה להזיק לו בהמשך, במהלך הדיונים והתביעות השונות בתיק. 
תפקידו של עורך הדין אם כך, הוא "לסנן" מהבקשה לצווי מניעה את עיקרי הדברים, ולהבין אם אכן החשש הוא אמיתי, והצד האחר עלול לדוגמה למשוך כספים מהחשבון המשותף, למכור את האוטו, להעביר נכס מסוים על שמו וכו', ורק כאמור אם מתקיימת עילה מוצדקת לבקש את הוצאת הצווים. בכל מקרה כדאי ורצוי להתייעץ עם עו"ד בקשר להוצאת צו להבטחת המצב 

אינספור צווים אפשריים

צו הרחקה ניתן להוציא במקרים בהם יש חשש לפגיעה פיזית מצד אחד מבני הזוג, צו עיקול על רכוש בארץ ובחו"ל נועד למנוע סחר מכר ברכוש זה ע"י צד אחר משום שעפ"י החוק, הוא שייך לשני הצדדים, צו עיכוב יציאה מהארץ נועד בדרך כלל למנוע מאחד מהצדדים להיעלם, בעוד מתקיימים הליכי הגירושין ואולי אף לבצע פעולות הנוגעות לרכוש ונכסים הנמצאים בחו"ל, וצו חיפוש ואיתור של חפצים מסוימים ניתן בדרך כלל, כאשר צד אחד הוציא מן הבית חפצים כלשהם השייכים כאמור לשני הצדדים, בכדי לזכות בהם או למוכרם.

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא