צו הגנה

לכל אחד מאתנו יש פחדים. הפחד הכי גדול שלנו הוא להיות קורבן למעשה אלימות. יש מקרים בהם האדם הכי קרוב אלינו כמו בן הזוג שלנו נוהג כלפינו באלימות מילולית או פיזית.

במקרים בהם אנחנו חשים סכנה לחיינו או לביטחון האישי שלנו עלינו לפנות לבית משפט ולבקש ממנו צו הגנה כנגד בן המשפחה שלנו שמאיים עלינו. צו זה יאסור על בן המשפחה ליצור עמנו קשר, להיות בבית שלנו או בקרבתנו, לשאת נשק או לאיים עלינו. צו זה נועד להבטיח את בטחוננו שלנו. 

מי צריך צו הגנה?

אם אנחנו מרגישים מאוימים על ידי בן הזוג, עלינו להוציא צו שיגן עלינו מפניו. צו ההגנה הוא למעשה צו הרחקה שנועד להרחיק את הגורם הפוגע מאתנו. נשים אשר סובלות מאלימות במשפחה זקוקות לצו זה שנועד להבטיח את כך שהן יוכלו להמשיך לחיות בביתן ובאורח החיים הרגיל שלהן מבלי להיות קורבן לאלימות קשה מצד בן הזוג. גם במקרים בהם אח שלנו או אדם קרוב אחר נוהג כלפינו באלימות עלינו לפנות לבית המשפט שיוציא צו שיגן עלינו מפניו ויאסור עליו להתקרב עלינו. איך הצו יכול לסייע לנו?

הצו יכול להגן עלינו בכך שהוא מרחיק את הגורם האלים מהסביבה שלנו. במקרים בהם צו זה מופר, מפר הצו צפוי להישלח לכלא. סנקציית המאסר בפועל מאיימת מאוד על אנשים אלימים והם פעמים רבות בוחרים שלא לנהוג באלימות מהפחד שהם ישלחו לכלא. הצו נועד לא רק לשם הרתעה אלא הוא מהווה צעד שמגן עלינו. צו זה הוא למעשה צו הרחקה והוא נועד להרחיק את האדם האלים שמאיים עלינו ונוהג בנו באלימות מחיינו.

הצו נועד להגן לא רק עלינו אלא גם על הילדים שלנו ובני משפחה אחרים אשר חשים חוסר אונים אל מול פרץ ההתנהגות האלימה. בית המשפט נוהג להוציא צו זה במקרים בהם נשקפת סכנה ממשית לחיים או לתחושת הביטחון של הקורבן. 

איך ניתן לבקש צו הגנה?

בשביל להוציא צו הגנה עלינו לפנות לעו"ד שמתמחה בפלילים או לעו"ד לענייני משפחה. עורך הדין יפנה בשמנו בעתירה לבית המשפט ויבקש ממנו להוציא את הצו. ניתן להוציא את הצו גם בעזרת המשטרה והפרקליטות.

בזמן הבקשה להוצאת הצו עלינו להוכיח בפני בית המשפט באמצעות ראיות ממשיות שאנחנו סובלים מאיומים או מפעולות של אלימות אשר האחראי להם הוא האדם שנגדו אנחנו רוצים להוציא את הצו. במידה ובית המשפט יקבל את הטענות המשפטיות שלנו ואת הראיות בנציג אז הוא יורה על הוצאת הצו וינקוט צעדים ממשיים נגד בן הזוג האלים.

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא