עורך דין דיני משפחה

דיני משפחה משתייכים לענף המשפטי המתייחס לכל הקשור לתא המשפחתי. החל מנישואין, גירושין, החזקה ומשמורת על הילדים, חלקות רכוש ועוד. להבדיל מענפים אחרים במשפט הישראלי, ענף זה יוצק את התוכן שלו, לא רק מהתחום המשפטי אלא גם מתחום ההלכה, שכן על כל עניין הנישואין ובעיקר הגירושין, אחראית הרבנות הראשית לישראל.

לפני שנציג כאן מספר חוקים בולטים, נסביר תחילה את חשיבותם ורגישותם של דיני משפחה בציבוריות הישראלית, מדוע קיים ענף זה ומה חשיבותו עבור כל אחד מאיתנו.

התא המשפחתי הוא התא הרגיש ביותר בתוכו חי האדם, הן בזוגיות והן בהורות. דיני משפחה נועדו לשמור על כל אחד מהפרטים בתא המשפחתי, במיוחד על הילדים שאין מלבד הדין המשפטי דבר שמגן עליהם במקרים רבים. הרעיון הוא שכל אחד מבני התא, יקבל בצורה שווה או הגיונית, את מה שמגיע לו, בשביל שלא ייפגע. ההנחה היא, שאם אנשים יוצאים נפגעים מאותם דיני משפחה, זה משפיע על כל מערך החיים שלהם.

לדיני משפחה מקום מכובד בציבוריות הישראלית, שכן הם משפיעים עלינו מהיום בו אנחנו נולדים עד יום מותנו. בתור ילדים זה משפיע עלינו בהקשר של אחריות ההורים כלפינו, בפרט במידה וההורים מחליטים להתגרש, ובהמשך זה משפיע עלינו כאשר אנחנו מתחתנים ונושאים באחריות הזאת בעצמנו.  כאשר העניין מגיע לגירושין, הרי שנושא זה הופך רגיש בגלל כל המחלוקות על חלוקת רכוש, מזונות, משמרות על הילדים ועוד.

חוקים בולטים בדיני משפחה

אין ספק שבמציאות שאנו חיים חייבים חוקים על אחת כמה וכמה בנושא דיני משפחה כגון: חוק החוזים , פקודת הנזיקין ,חוק יחסי ממון, מזונות, אימוץ, וכמובן שהשופטים והדיינים משתמשים בהלכות ואו פסקי דין שמשתנים חדשות לבקרים .

במהלך השנים נקבעו חוקים ודינים שונים שהתאימו את הדינים השונים למציאות בימינו. חשוב להבין, מאחר וחלק מהדינים יוצקים את התוכן שלהם מתוך ההלכה מצד אחד ומצד שני, מתוך מציאות מסוימת שמתרחשת בשטח, אזי שישנם מצבים בהם נידרש להתאים את החוקים למציאות חדשה.

למשל, תחום חלוקת הרכוש בין בני זוג גרושים השתנה עם השנים ועברה ממצב של הלכת השיתוף למצב של איזון משאבים, מצב בו כל הרכוש של בני הזוג מתחלק שווה בשווה. כמו כן במהלך השנים השתנו דיני המזונות מתוך הכרה שכיום נשים מרוויחות יותר ולכן ניתן להוריד את ערך המזונות שהגבר משלם לילדיו. דוגמא נוספת היא ביטול חזקת גיל הרך, חזקה שקבעה שעד גיל 6 הילד לא יבלה את אביו ימים שלמים, בגלל הריחוק מהאימא. כיום ניתן לבטל חזקה זו.

חשוב לציין, שלא מעט זוגות מצליחים לפסוח על דיני משפחה ככתובם בצורות שונות. למשל, בתחום הנישואים, על ידי הסכמי נישואין או נישואים אזרחיים בחו"ל. בתחום הגירושים, באמצעות הסכמי ממון טרום נישואים או לחילופין, באמצעות הסכמי גירושים בהסכמה על פי התנאים שלהם.

עם זאת ישנם חוקים שלא ניתן לפסוח עליהם, כגון אימוץ, אבהות ירושות, הגירה ועוד, שלא ניתן בהכרח לקבוע הסכמים פרטניים ואז יש צורך לקבל את הדין שקבעה המדינה כלשונן

מעוניינים במידע וקביעת פגישה עם עורך דין משפחה ממשרדנו ללא התחייבות ?

לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא