נישואים אזרחיים

בישראל ישנם זוגות רבים שאינם יכולים להינשא בבית הדין הרבני, שהוא הסמכות היחידה למתן תוקף לנישואין או לגירושין. מדובר על זוגות מעורבים בדתותיהם, פסולי חיתון עפ"י ההגדרה, או אנשים שאין להם שום בעיה להתחתן בבית הדין הרבני, אבל מעדיפים טקס אחר, שונה ולא דתי.
 
האפשרות העומדת לפני בני זוג אלה היא להתחתן בנישואים אזרחיים ונכון להיום ניתן לבצע אותם רק בחו"ל. היעדים הפופולאריים ביותר כיום בהם ניתן לערוך טקסי נישואים אזרחיים הם קפריסין ופראג שבצ'כיה, אבל יש גם בני זוג שנוסעים לארה"ב או לאיטליה  או ליוון או סופיה בשביל כך. ובארץ לפסולי חיתון עורכת שגרירות רוסיה נישואים אזרחיים, ובכל מקרה הנישואים האזרחיים צריכים לעשות כחוק ולקבל אישור נישואין חוקי. 
בני זוג שנישאו בטקס נישואים אזרחיים יכולים ללכת ולהירשם במשרד הפנים שירשום אותם כזוג נשוי לכל דבר ועניין, והם גם יכולים לקבל משכנתא. מבחינה זו הם נשואים לכל דבר. יש ביהדות פלח גדול מאוד של יהודים רפורמיים או קונסרבטיבים שאינם מוכרים ע"י הממסד הדתי בישראל, והמונופול על שירותי הדת במדינה הוא לממסד האורתודוכסי. נישואים אזרחיים שנעשים ע"י רבנים של קהילות אלה, אינם מוכרים ע"י בית הדין הרבני הרואה בהם פסולים, וזוג שהתחתן בנישואים אזרחיים מטעמם לא יחשב כנשוי כחוק.
 

 

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא