כמה מזונות משלמים על ילד אחד

על ילד שני, שלישי וכו'

במהלכו של כל תהליך גירושים בין בני זוג, נקבע מה סכום המזונות שעל הגבר לשלם לילדיו. תעריך זה נקבע על פי מדדים מסוימים וחישוב ספציפי שמתבצע על פי נתונים שמיד נציג אותם. לפני שנתחיל בהצגת המצב כפי שהוא היום, חשוב לומר, מצב זה של תשלום דמי מזונות יכול להשתנות בהתאם למצב הכלכלי של האב או של האם וכן תלוי בגיל הילדים ובצרכים שלהם.

תחילה נסביר על פי מה נקבעים דמי מזונות. ראשית, בית המשפט קבע שלכל ילד יש צרכים בסיסיים בלי קשר למצבם הכלכלי של הוריו, צרכים אלו צריכים להתקיים באמצעות דמי מזונות. מדובר על דיור (כולל מסים), ביגוד והנעלה, סיוע רפואי, מזון, לימודים ועוד. לכן דמי המזונות חייבים להיות מעל הסכום שיכולים להכיל תשלום עבור צרכים אלו.  לצידם יש צרכים אחרים, שלא נחשבים הכרחיים, כמו צעצועים, חופשות, דמי כיס, מתנות וכדומה. אלו מוגדרים דין צדקה ונקבע בין היתר על פי המצב הכלכלי של ההורים.

פקטור נוסף שמשפיע על קביעת דמי המזונות, הם היכולות הכלכליות של שני הצדדים. המערכת בוחנת את מצבו הכלכלי של האב על פי שכרו, את מצבה הכלכלי של האם על פי שכרה ואז מבצעים שכלול מסוים שמאפשר לקבוע מה דמי המזונות שיש לשלם. חשוב להבהיר שהמערכת גם בוחנת דמי השתכרות עתידיים של האב, נכסים שיש בידיו, סוג העבודה והמשרה שיש לו ועוד.

כיצד מתבצע חישוב דמי מזונות 

לפני שניגע בנושא של חישוב דמי מזונות יש להבהיר, שחלוקת דמי מזונות מתבצעת גם על פי גיל. כלומר, עד גיל 6 יש לאב חובה מלאה לגבי דמי מזונות ודמי צדקה, מגיל שש ועד גיל 15, ההורים מתחלקים בדמי הצדקה, מגיל 15 ועד בגרותו (למעשה עד שהוא עוזב את הבית), ההורים מתחלקים בדמי צדקה ובצרכים הבסיסיים, כלומר בכל הקשור למזונות.

החישוב של דמי מזונות מתבצע באופן הבא:

דמי המזונות נקבעים מראש, כאשר המינימום למזונות לילד הם 1,250 שקל. בכל הקשור לחינוך והוצאות רפואיות החלוקה היא חצי-חצי. מבחינת מדור, קרי דיור (תשלום משכנתא או תשלום שכירות) החלוקה היא על פי כמות ילדים. עבור ילד אחד התשלום הוא שליש, עבור שני ילדים 40 אחוז, עבור שלוש ילדים ומעלה, 50 אחוז.
ניתן לקבוע דמי מזונות אחרים, כלומר ניתן לשנות את סכום דמי המזונות במהלך הזמן, בהנחה וחלה הרעה במצבו הכלכלי של האב או שיפור ניכר במצבה הכלכלי של האם. עם זאת, המזונות לא ירדו מתחת למינימום הנדרש.

מצב קיצוני בו האב לא יצטרך לשלם דמי מזונות או לחילופין יוכל להקטין אותם באופן משמעותי הוא אם הילד לא מעוניין לפגוש את האב ומסרב להיות איתו בקשר. אז יכול האב לדרוש על ביטול דמי מזונות או הקטנתם. 

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא