טקס גירושין

כל מה שחשוב וכדאי לכם לדעת

טקס מסורתי שבו מתירים בני הזוג, את קשר הנישואין שלהם מהבחינה הה לכתית.

טקס זה, מתבצע ברבנות. בתחילה מבררים ומאמתים את שמותיהם של בני הזוג ובשלב סידור הגט, הרב יקריא את שמות המתגרשים, שמות אביהם, כינויים שנלווים להם ועוד. זה הליך חשוב, ויש להקפיד על השם הנכון, מכיוון שבלבול בשמות, עשוי לפסול את הגט.

 לאחר שלב בירור השמות, בני הזוג, יתבקשו להביא עדים, אשר לרוב יהיו האב של הבעל ואביה של הכלה או אלה, אשר מכירים היטב את שני בני הזוג, כך שהם יוכלו לאשר את הפרטים שיימסרו לביה"ד הרבני. לפעמים ישאלו את בני הזוג שאלות, כגון לגבי אילן היוחסין שלהם.

טקס הגט כהלכתו

לאחר בירור השמות, בית הדין הרבני, יפנה לסידור הגט על פי ההלכה היהודית. בית הדין, יפנה לבני הזוג וישאל אותם, אם הם מבינים את  המשמעות של הליך זה. הרבנים יסבירו לאישה בדבר האיסור כגרושה להינשא לבני משפחת כוהנים וכן, מתי היא כן תוכל להינשא שוב.

לאחר הקדמה קצרה, ופתיחת סדר משפטי. יש לוודא, כי הגט לא ניתן בתמורה להבטחה כלשהי או תחת לחץ.

בית הדין הרבני, עורך הליך הנקרא "ביטול מודעות" לפני מסירת הגט. הביטול, יתבצע מול עדים מה שיבטל את הודעה המוקדמת ויאפשר תוקף רשמי ומלא לגט. יישאל, אם נדר נדר, או שהוא מפר שבועה כלשהי או שלחלופין, קנה קניין כלשהו על מנת לגרש את אשתו או על מנת לא לגרשה.

גם אם היא שלילית, בית הדין הרבני, יורה לבטל בפני העדים הנוכחים,  מודעות .במידה והבעל אינו מבין או בקיא בשפה העברית, דיין יסביר לו את הביטול וההליכים שמתלווים לו. שינם מקרים יצטרך להסביר לבעל את כל ההליכים.

תפקיד הבעל והאישה בטקס הגט

האישה תתבקש להסיר את טבעת הנישואין מאצבעה, כך שלא תהיה חציצה, מה שיקדים לטקס הגט עצמו. הדיין שיערוך את האקס, יהיה במרכז ושני העדים  מצדו. הדיין, יקפל את קלף הגט ויגיש אותו לבעל כששתי ידיו מושטות מעלה.

הבעל יצטרך לומר כמה מילים שיתבקש לומר וימסור את הקלף לאשתו והיא תשים אותו, תחת בית שחייה. לאחר שלב זה, אישה תלך, 3 צעדים אחורה ותשוב על עקבותיה מה שיסמל את קבלת הגט. הבעל יכריז על אשתו כ"מגורשת" והאישה תחזיר את כתובתה, מה שיהווה את סיום הטקס.

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא