חזרה בתשובה וגירושיןכל מה שרציתם לדעת על הנושא

ישנן סיבות רבות לגירושין, חלקן ידועות כגון בגידה, אי התאמה, שחיקה בחיי הנישואין וכדומה, אך סוגיה נוספת ומעניינת יותר הינה חזרה בתשובה וגירושין. ישנם אנשים שמחליטים לחזור בתשובה, אם בנות או בני הזוג והם "מתחזקים" לטענתם, כך שאורח החיים בבית, משתנה מן הקצה לקצה, מה שפוגע אף בילדים שמעוניינים להישאר חילונים.

בשנים האחרונות, ישנן פניות רבות יותר בבתי הדין לענייני משפחה, בגין גירושין שנגרמו עקב חזרה בתשובה של אחד מבני הזוג. דבר זה ניכר במנהגי הבית, כאשר זה מתחיל בהכנת האוכל, שמירת השבת וחגים, אשר זה הסממן הבולט ביותר במנהגי היהדות והדתיים בכלל.

שני בני הזוג, נשארים אומללים בגלל בחירת דרך חדשה זו של אחד מבני הזוג. שינוי זה, מעיב על בני הזוג ועל הילדים וכולם מרגישים אומללים בגלל החלטה זו של אחד מההורים.

עילה כואבת לפירוק התא המשפחתי

ישנן נשים, אשר מספרות כי מאז החזרה בתשובה של בן זוגן, הן אינן יוצאות למקומות בילוי שנהגו לצאת בהם עד לפני החזרה בתשובה, שהבעל אינו מקיים יחסי אישות עימן, רק בימים מסוימים של החודש ובתנאי שהאישה נטבלת במקווה, בן הזוג נעדר מהבית להרבה שעות בערב בגלל לימודי תורה. מפה ניתן להבין, כי חזרה בתשובה, הינה בהחלט סיבה לגירושין מכל מה שמשתמע מכך. כאשר שני בני הזוג מושכים את החבל לשני הכיוונים, הוא עשוי להיקרע והכוונה כמובן, לתא המשפחתי שבנו יחד במשך שנים.

ידוע, כי גורל בני הזוג, ייקבע על פי וויתור של בן או בת הזוג,, ללכת בדרכי החזרה בתשובה, יש מעטים שיסכימו אך הרוב, פשוט אינו יכול לסבול את הכפייה הדתית, היות והיא מנוגדת לאורח חייו, מה שקשה מאוד לשנות לאחר שנים רבות כאשר הם חילונים עוד מבית ילדותם.

משמורת והסדרי ראייה בקרב זוג שמתגרש עקב חזרה בתשובה

אחד מעקרונותיו הבסיסיים של בית המשפט, כאשר הוא מכריע לגבי הסדרי ראייה ומשמורת קטינים, הוא טובת הילד, עיקרון זה, עשוי כמובן להתנגש ברצון ההורה אשר החליט כי הוא חוזר בתשובה. באופן כללי, גורמי הרווחה, אינם יכולים להחליט טילו מבין דרך החיים של בני הזוג, היא טובה יותר לילדיהם. על בית המשפט, ללכת בין הטיפות ולמצוא הסדרים ראויים שיתקבלו על שני הצדדים, כך שלא יקשו על ילדיהם, אשר כך או כך, עוברים משבר, עקב גירושי הוריהם.

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא