זכויות אישה בגירושין

נשים גרושות, לא תמיד מעודכנות, לגבי זכויות אישה גרושה. ראשית תשלום המזונות שייקבע ע"י בית המשפט, יחייב אותו עבור צרכיהם הבסיסיים של ילדיהם עד שיגיעו לגיל 18. הוצאות אלה, יכללו:

  • מזון
  • ביגוד
  • הנעלה
  • הוצאות חינוך
  • הוצאות דיור

לאישה הגרושה, קיימות זכויות כגון מענק לימודים חד שנתי בחודש אוגוסט לקראת שנת הלימודים החדשה. מלבד הזכויות שמגיעות לאישה הגרושה, ישנן גם חובות, כגון: הוצאות על חוגי ילדים, מתנות הסעות ועוד וכן הוצאותיה על ילדיהם הקטינים, יחושבו  על פי גובה הכנסתה. במידה ולאב ולאם, משכורת בסכום זהה, הם יחויבו בהוצאות הנוספות, שוו בשווה.

זכויות המדור של האישה הגרושה

כהורה משמורן, על ידי קביעת ביהמ"ש, זכאית האישה להשתתפות באמצעות משרד השיכון בשכר דירה, למשך שלוש שנים, במידה והיא משלמת שכירות ואין לה ולאב דירה שרכשו יחד. שיעור ההשתתפות של משרד השיכון בשכר הדירה- ייקבע על פי הכנסתה החודשית ומספר הילדים הקטינים שברשותה. לרוב, הילדים יהיו בחזקת האישה לפחות עד גיל 6 וכן, גם כאשר יגדלו בגלל ההמשכיות והיציבות. בכלל השני הוא שאין להפריד בין אחים, כך שהילדים יגדלו יחד ולרוב אצל האם, לאחר שהוכחה  מסוגלות הורית.

גם הנחות במעונות ילדים כגון ויצ"ו ונעמת יינתנו לאם, על פי משכורתה ונתוניה האישיים. גם באגרות חינוך שנתיות בביה"ס, זכאית האם להנחה וכן, הנחה במיסי העירייה, עד לבגרותם המלאה של הקטינים. אם חד הורית, מקבלת הטבות נוספות למשל השלמת הכנסה, כך שיש לה הנחה גם באגרת הטלוויזיה בשיעור

לייצג באופן אמיתי וצודק צד כלשהו בין בני הזוג אמור לזהות מתי הדרישות המשפטיות הן תוצר של כעס ונקם, או מתי יש בהן.

 

של   50%.  מומלץ לכל אם שהיא גרושה, לבדוק את ההטבות וההנחות שמגיעות לה בקרב הגופים השונים, כך שבהרבה מקרים, מדובר על סכומים משמעותיים.

זכויותיה של אישה גרושה במסגרת עבודתה

אם חד הורית , שיש לה ילדים, יכולה להיעדר מעבודתה, 16 יום  בגלל מחלת אחד הילדים. אימהות חד הוריות, אף זכאיות לקבלת ניקוד במס הכנסה, כך שאם מנוכה משכרן מס הכנסה. נשים גרושות, תהיינה זכאיות גם להכשרה מקצועית , כאשר הן תהיינה  בעדיפות ראשונה.

אם לאישה יש רכוש בבעלותה- האם זה גורע מסכום המזונות?

זו גם סוגיה, אך על פי החוק, אישה שמחזיקה דירה בבעלותה, או שיש לה תכניות חיסכון, אין על אלה, בכדי להשפיע על גובה המזונות. במידה ויש לה רכוש שהוא מניב, כגון שכר דירה בגין נכס, או ריבית מחסכונות, אלה כן יילקחו בחשבון לגבי גובה המזונות שמגיעים לה. יש לברר היטב באמצעות עורך דינה, לגבי כל הזכויות והחובות וכן מה עלול לפגוע בתשלום מזונותיה.

זכויות אישה בגירושין ובכספים 

האישה זכאית להגיש בקשה לצווי ביניים בזמן שתביעת הגירושין מתנהלת ואף עוד בטרם שהתביעה החלה. הבקשות חשובות על מנת לשמר מצב קיים וכן שלא יבוצעו הברחות רכוש של הבעל לצד "ג" או קרובי משפחה או מכירת רכוש כמעט בלי כסף .

יתר על כן ,הצווים דרושים על מנת שלאישה לא יהיה קושי בקבלת תשלום מזונות מהבעל וע"י הצווים של :

צו עיכוב יציאה מהארץ,

צו עיקול,

הגבלת שימוש בנכסים,

כינוס נכסים זמני,

תפיסת נכסים,

צו הגנה

בכל מקרה חובה לפנות לעו"ד גירושין על מנת לקבל את מלוא הזכויות .

ליצירת קשר וקבלת ליווי משפטי אישי לחצי כאן 

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא