גניבת זרע

מאז המהפכה המינית שהפכה את קיום יחסי המין כדבר שבשגרה בקרב בני זוג, הפכו יחסי המין כחלק מיחסים בין בני זוג בכלל, ובעיקר אלה הדרים תחת אותה קורת גג. 
הפתיחות המינית, לא נוגעת רק ליחסים זוגיים, המושג "סטוץ" נולד מעצם קיום יחסי המין עם זרים, ללילה אחד, ללא הצהרת כוונות כלשהי על יחסים זוגיים. האישה הפמיניסטית, המשוחררת והמודעת משתמשת הרבה מאוד בסטוצים, כחלק מהזכויות שלה ליחסי מין, ורואה בזאת ניצול הדדי ושוויונות מינית, ללא כל תביעות מכל סוג. פשוט כצורך גופני גרידא. 
הפתיחות המינית הזו וקיומם של סטוצים כאקטים זמינים, מיידיים ולא מחייבים, הפכו כאמור לחלק אינטגראלי מהתפקוד היום ובעיקר של צעירים בגילאים מסוימים שאינם רוצים או מוכנים לזוגיות, או של בודדים הרואים בזה סוג של חוויה זוגית מזדמנת  ותשומת לב לא מחייבת. 
 

מהי בעצם גניבת זרע?

כאשר בני זוג נפגשים לצורך קיום יחסי מין מזדמנים אקראיים, "סטוצים" כאמור, או כאשר בני זוג מקיימים יחסים, יש איזה שהיא הסכמה שהיחסים הם למטרת יחסים בלבד, ולא לצורך הולדת ילדים. 
אבל - לא כל אישה איתה נמצא גבר כלשהו בקשר יכול לדעת מה היא מתכננת. כאשר מדובר למשל ביחסים טריים, קצרים כשהזוגיות עדיין אינה יציבה ונמצאת רק בשלבי ההתהוות הראשונים שלה, בני הזוג הללו מקיימים יחסים, ויתכן מאוד שהאישה הזו, שגילה כבר יחסית מבוגר או שיש לה תשוקה גדולה מאוד לילד, תסתיר את הכוונות שלה, תכוון את קיום יחסי המין לזמן הפוריות שלה, ותיכנס להריון. מבלי ליידע על הכוונות שלה את הפרטנר שלה, מבלי לשאול לדעתו, לרשותו ? הגבר במובן הזה הוא "צינור שופכה" שאין לו שום תפקיד בתכנונים של האישה, והיא אף לא שואלת אותו לדעתו, הרבה פעמים משום שהוא פשוט לא ישתף איתה פעולה, והיא לא תוכל להיכנס להריון, כאשר זו כל כוונתה.  

כאשר מתקיים אקט כזה, או אישה נכנסת להריון על דעתה בלבד, מבלי להודיע לגבר על כוונותיה להיכנס להריון, תטעה אותו שהיא מוגנת ואינה יכולה להיכנס להריון, ותשתמש בזרעו כדי להיכנס להריון - זוהי למעשה גניבת זרע.

גנבו לך זרע, תשלם מזונות!

עפ"י החוק גבר ישלם מזונות לילדיו גם אם נולדו בניגוד לרצונו וכתוצאה מגניבת זרע. גברים שניסו לתבוע נשים שילדו להם לד ע"י גניבת זרע, נדחו ע"י ביתה משפט מתוך ראייה של טובת הילד, שהוא בעצם תובע המזונות באמצעות אימו. 

בתי המשפט נוהגים לדחות תביעות מסוג זה, משום שאם האם תחויב בתשלום החזרת דמי המזונות, עלולה להיפגע שוב - טובתו של הילד, וטובת הילד היא עיקרון מקודש בחוקי מדינת ישראל. אין בחוק הישראלי התייחסות למושג גניבת זרע, כל גבר יודע שכתוצאה מקיום יחסי מין, עשוי להיוולד לו ילד, ועליו לנקוט בצעדים כלשהם כדי שהדבר לא יקרה.

אז מי אשם?

בנושא של מציאת האשם בגניבת זרע ניתן לומר, כי כל אדם אחראי לגופו ולמעשיו ולפעולותיו בעצמו, ואין אחריות על התנהגות שלו מוטלת על אחר. אם אתה כגבר לא רוצה שיגנבו לך זרע, אל תפזר אותו ותשתמש באמצעי מניעה. גם טענה על תמימות וחוסר גילוי דעת לא משנים את העובדה שיש פה עכשיו ילד, והוא זקוק למזונותיך.

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא