גירושין לאחר חתונה אזרחית


התהליך למתגרש

הרבה זוגות לאחרונה בארץ, נישאים בנישואין אזרחיים. הם נוסעים לחו"ל על מנת להינשא. כאשר הם מגיעים לארץ, הם נרשמים עם תעודת הנישואין במשרד הפנים, כזוג נשוי לכל דבר ועניין. רבים מהזוגות יהודים ונמנעים מטקסים רבניים, אך בחלק מן המקרים, בגלל בן הזוג כהן ובת הזוג גרושה, הם אינם יכולים להינשא בטקס דתי- יהודי. ישנם גם זוגות מעורבים שאינם מעוניינים להמיר את דתם ובוחרים בטקס נישואין אזרחיים. העניין נהיה מורכב יותר, כאשר ישנם גירושין לאחר חתונה אזרחית. אם מדובר בשני בני זוג יהודים, טקס הגירושין יתבצע בכל זאת ברבנות, גם אם נישאו בטקס אזרחי ולא דתי.

במידה ואחד מבני הזוג אינו יהודי, בית הדין הרבני, אינו מכיר בנישואין אלה ולכן, אין באפשרות הזוג לפנות אליו, בדבר מתן הגט. במקרה זה, בני הזוג יפנו באמצעות עורכי דינם לבית הדין לענייני משפחה הנמצא בעיר בה הם מתגוררים.

חוקים וזכיות החלים גם על זוג שנישא בטקס אזרחי

חשוב לציין, כעי גם זוג הנישא בנישואין אזרחיים, יש לו את אותן הזכויות והחובות בישראל, שיש לזוג שנישא בנישואין דתיים. אם למשל בחוקי הממון,, הרכוש של בני הזוג יחולק בשווה במסגרת הגירושין. על מנת לקצר את ההליך, במיוחד אם מדובר בשני בני זוג יהודים, עליהם יהיה לערוך הסכם גירושין שיהיה מקובל על שני הצדדים, כך שימנעו בירוקרטיה ובזבוז זמן וכספים.

זוג שהגיע להסכם ולמסקנה כי עליהם להתגרש והם נשואים נישואין אזרחיים, יוכלו לקצר את ההליכים ולנסוע להתגרש במדינה בה הם נישאו. מדינת ישראל, מכירה בגירושין שנעשו בחו"ל, אך לא בכל מדינה. יש להתייעץ עם עורך דין גירושין הבקיא בתחום הנישואין האזרחיים, בכדי שיציין באזני הזוג, איזו מדינה מוכרת בישראל ככזאת שכן מכירה בה בגירושין האזרחיים.

כיצד נחשבים ילדיהם של זוג שנישא בנישואין אזרחיים?

למרות שהרבנות מדינת ישראל, אינה מצדדת כל כך בנישואין אזרחיים, ילדיהם של בני הזוג שייוולדו מנישואין אלה, לא ייחשבו כממזרים, היות ועל פי ההלכה היהודית, ממזר הוא ילד שנולד לאישה נשואה שלא מבעלה החוקי כשהיא עדיין נחשבת לנשואה. במידה ואחד מבני הזוג הינו יהודי, בית המשפט לענייני משפחה, יפנה בכל זאת לבית הדין הרבני, על מנת שזה, יעניק אישור לתהליך. הליך זה, עשוי לארוך זמן רב. כאשר מגיע היתר הגירושין, ע בני הזוג לגשת למשרד הפנים ולדווח על שינוי במצבם המשפחתי.

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא