גירושין בקרב אנשי קבע בצבא ובמשטרה

אנשי צבא בקבע או שוטרים כידוע לא עובדים לפי השעון. מה שקובע את שעות העבודה שלהם, זה הצורך של העבודה. העדיפות הראשונה של מקומות העבודה האלה היא עבודה על פני חיים אישיים. 
נשים רבות של אנשי קבע או שוטרים בעיקר בתפקידי פיקוד ומטה, מנהלות את חייהן לבד תוך הקרבה משלהן. כל האחריות של גידול הילדים והטיפול בבית נופל עליהם, וגם אם הן לוקחות עזרה - הרי שהן מרגישות די בודדות, ובמקום שני אחרי הקריירה של הבעל. וזה לא קורה רק לשוטרים, אלא גם לשוטרות, או נשות קבע וזה הרבה יותר מסובך משום שהם גם האמהות. 
הצורך של אנשי הקבע בצבע או משטרה הוא למצוא את האיזון בין העבודה התובענית לבין החיים הפרטיים וזה לא תמיד אפשרי. בעיקר לא כאשר יש רגישות ביטחונית, או אירועים שמחייבים במדינה כמו שלנו כוננות, והעבודה היא סוחפת ומסביב לשעון. 
כך יוצא שהרבה מאוד אנשי ונשות קבע ושוטרים, כמעט ולא נמצאים בבית במשך כל השבוע אלא רק בסופו, וגם זה אם אין אירועים חריגים וגם אז לא בטוח שהם ישארו, אלא יתכן וחלילה אם יקרה משהו, יקפיצו אותם. החיים הם על רצף העבודה, מהקפצה, להקפצה ומאירוע לאירוע והבית הופך להיות חלק "ממערכת" השירות של ההורה המגויס.
 

ייעוץ זוגי או משפטי?

בואו נאמר שדרושה אהבה, הבנה מאוד גדולה והקרבה אין סופית אם אתה צד אחד בין בני זוג שמגויסים לצבא קבע או משרתים במשטרה. יש הרבה זוגות שהצד הזה בהתחלה מגלה סבלנות, מתפשר, מקריב, מוכן אבל במשך הזמן נוצרים הרבה מאוד לחצים בתוך התא המשפחתי עצמו, ההורה מפסיד הרבה מאוד חוויות משותפות עם בן או בת הזוג ועם הילדים, והתא המשפחתי הופך לתא בודד, יחיד ולא עשיר מבחינה זוגית, משום כך בני זוג רבים פונים לייעוץ זוגי כי המתח והבדידות עושים את שלהם ופוגעים גם ביחסים שביניהם.

לפעמים הייעוץ הזוגי (אם בן הזוג מצליח להגיע ולא מוזעק ברגע האחרון...)באמת עוזר והיחסים מסתדרים ולפעמים היעדרות הבעל או האישה מהחיים הזוגיים, יצרו כבר משקעים ששום טיפול זוגי לא מצליח לאחות אותם, ואז הרבה פעמים הם פונים לעורך דין פותחים בהליך גירושין.

ומה ברמה המשפטית?

נתח גדול מעבודתו של עורך דין לענייני משפחה נוגעת להסכמים בין בני זוג כמו הסכמי ממון בעת נישואין, ולהבדיל, גם במקרי גירושין. גירושין הן אף פעם לא הליך ידידותי ובעיקר כאשר אין הסכמה בין הצדדים, ויש מחלוקות מהותיות בנוגע לחלוקת הרכוש, משמורת הילדים, דמי המזונות להסדרי הראייה של הילדים ועוד. 
תפקיד העו"ד הוא לייצג את הלקוח שלו במחלוקות בינו ובין הצד השני כדי למנוע קיפוח ואפליה של הלקוח אותו הוא מייצג, וכן כדי לגרום לכך שיעמדו לו כל הזכויות העומדות לו, בעת גירושין ובכללם משמורת הילדים, חלוקת רכוש, מזונות ועוד.  מקום הגשת התביעות הראשון, יקבע את מקום ההתנהלות המשפטית, ומי שממהר להגיש את הבקשה לבית המשפט לענייני משפחה, או לחילופין לבית הדין הרבני, חורץ בעצם את מקום התנהלות התיק. נשים מעדיפות להיות מיוצגות בבית הדין לענייני משפחה ותופסות את בית הדין הרבני, כמקל ופחות מחייב גברים.

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא