איך מתגרשים מהר ונכון

הליך גירושים הוא הליך מאוד לא נעים ולא פשוט, לא לשני הצדדים שמתגרשים ובוודאי שלא לילדיהם וכן לסביבה הקרובה שלהם. לכן, בני הזוג מנסים לסיים את ההליך כמה שיותר מהר, על מנת שלא יצטרכו להתמודד עם האי נעימות הזאת לאורך זמן.

למרות מה שאולי נתפס ואולי נראה מהצד, הרי שיש דרכים שונות לסיים את ההליך כמה שיותר מהר, כלומר להגיע למצב של גירושים מהירים. חשוב להבהיר שאין מדובר ברעיון ולא בהמלצה לזרז את הגירושין באמצעות ויתור על כל זכויותינו ורצוננו. להיפך, מדובר על דרכים לגירושים מהירים כאשר שני הצדדים מקבלים את מה שהם מעוניינים בו, או לפחות את העיקר מכך והם יוצאים מהתהליך בתחושה טובה.

כיצד מתגרשים מהר?

  • באמצעות הליך שנקרא גירושים בהסכמה - הרעיון של ההליך הוא מאוד פשוט. שני הצדדים מסכימים ביניהם על הליך גירושים עם עורכי דינם, ללא התערבות בית משפט. הם מגיעים להסכם בו הם מסדירים את כל העניינים שצריכים לעלות בהליך גירושים, משמורת על הילדים, מזונות, רכוש, וזכויות אחרות. ההסכם מוגש לבית המשפט לאישור ולאחר מכן הם מתגרשים באופן מהיר ובכך באה לקצה מערכת היחסים ביניהם וכן הליך הגירושים.
  • באמצעות גישור בין הצדדים - שני הצדדים מסכימים על מגשר שמקובל על שניהם, הם ניגשים אליו למספר שיחות במהלכן מבררים מה בדיוק כל צד רוצה ואיך הצד השני מוכן ללכת לקראתו. בדרך כלל הליך שכזה לא נמשך יותר מ5-6 פגישות, תלוי בקצב ההתקדמות וברצון הטוב של שני הצדדים. בסיום התהליך חותמים על הסכם גירושים אותו מביאים לאישור בית המשפט.
  • הדרך המעט יותר מסובכת - מאחר וצריך לחשוב עליה כבר בתחילת הנישואים. מדובר על הסכם בין הצדדים, הסכם ממון הסכם שקובע כיצד תיראה מערכת היחסים בין הצדדים במידה ויתגרשו. הסכם זה חייב לקבל אישור של בית משפט על מנת לוודא ששום צד לא נפגע בו, וההסכם נחתם בצורה הוגנת וראויה.

כמובן שיש דרכים אחרות להתגרש מהר וזה כמו שציינו, לוותר על הזכויות רק בשביל להגיע לסיומה של מערכת היחסים באופן סופי, אך זו דרך לא מקובלת ולא ראויה. תזכרו שכל ויתור שאתם עושים היום, אתם תתחרטו על כך בעתיד. לכן עדיף שלא ללכת לנקודה הזאת ולהעדיף גירושים מהירים בצורה מושכלת ומוסכמת.

מדוע הליך גירושים מהיר הוא חשוב?

מלבד העובדה שהליך גירושים הוא הליך לא קל מבחינה רגשית, לא לנו ולא לילדים, הרי שסיומו של הליך זה יאפשר לנו להתחיל דרך חדשה בצורה נוחה ובטוחה. על כן, ככל שנסיים יותר מהר את מערכת היחסים ואת הליך הגירושים, נוכל להתחיל את פרק ב' בחיינו.

מעוניינים ליצור קשר? שלחו מייל או התקשרו
עו״ד שרון סגל 052-2226699

שלחו עכשיו

מעוניינים ליצור עימנו קשר?

רוצים להאיר / להעיר או לקבל ייעוץ? הגעתם למקום הנכון.

מלאו פרטיכם, וניצור עמכם קשר בהקדם.

שלחו עכשיו

סגירת תפריט
לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

לתאום פגישת ייעוץ עם עו"ד שרון סגל

השאירו את פרטיכם בטופס הבא